24sty 2023

Dron na weselu – czy warto go mieć?

Poczynając przygotowania do swojego wymarzonego ślubu oraz wesela zastanawiamy się co uczynić żeby pamiątka z tego wydarzenia była wyjątkowa. Niezależnie od tego czy korzystamy z usług wedding plannera czy sami organizujemy swoje wesele to na pewno pojawi się w głowie pomysł na filmowanie wesela dronem.

Profesjonalna usługa dronem czy wypożyczenie drona i filmowanie na własną rękę?

Być może pomyślimy, że przecież mamy w swoim domu drona i można go wykorzystać do nagrania ujęć z lotu ptaka. Pamiętajmy jednak, że aby zapewnić najwyższą jakość ujęć oprócz profesjonalnego sprzętu (takiego jak np. dron z możliwością kręcenia ujęć w 4k) potrzebujemy również umiejętności i doświadczenia. Jest to niezbędne zarówno aby zapewnić wysoką jakość filmu jak i bezpieczeństwo osób filmowanych. Ważną informacją, którą trzeba pamiętać jest to, że żeby latać dronem ważącym powyżej 250 g należy mieć uprawnienia. Takie uprawnienia są również niezbędne kiedy używamy drona do celów zarobkowych.

Film po nakręceniu przez operatora drona musi zostać obrobiony i zmontowany. Niektórzy kamerzyści filmujący ślub czy wesele mogą nie zgodzić się na montaż filmu od osób trzecich (zwłaszcza gdy ujęcia z powietrza odbiegają jakością od standardów, a wiele osób z branży podpisuje się pod materiałem swoim nazwiskiem), albo zrobią to za dodatkową opłatą, dlatego najlepiej skorzystać z komplementarnego pakietu filmowania naziemnego i ujęć z lotu ptaka od jednego kamerzysty. Często będzie to również tańszym rozwiązaniem niż korzystanie z usług dwóch, niezależnych firm (jednej z operatorem drona, oraz drugiej kręcącej ślub i wesele „z ziemi”). Zazwyczaj również w pakiecie z filmowaniem wesela idzie możliwość wykonania ujęć z powietrza przy sesji nowożeńców.

Pomysł na ślub w plenerze oraz na wesele

Coraz popularniejszym tematem są śluby w plenerze. Mówimy tu głównie o ślubach cywilnych (albo nabierających popularności tzw. ślubach humanistycznych). To o czym nie wiele osób wie, ślub kościelny również jest możliwy do organizacji w plenerze. Jest parę warunków, które muszą zostać spełnione takich jak przeprowadzenie ślubu w plenerze na ziemi uświęconej (np. w kaplicy góralskiej), ale przede wszystkim musi zostać wydana zgoda biskupa danej archidiecezji.

Ślub w plenerze może być jednak niezapomnianą chwilą, którą warto uwiecznić z powietrza. Często śluby plenerowe są przeprowadzane w przepięknych okolicach przyrody – na polanach, wzgórzach, lasach, przepastnych, kwitnących ogrodach czy nawet w pobliżu jezior lub morza. Warto złapać okiem kamery wszystkie okoliczności towarzyszące temu wydarzeniu.

Filmowanie dronem może towarzyszyć również młodej parze przy przejeździe do kościoła i filmowania kreatywnych „bramek”. Również jeżeli wesele jest na sali weselnej, która ma odpowiednie warunki to niektóre istotne elementy towarzyszące weselu można uwiecznić na filmie, takie jak np. pierwszy taniec pary młodej czy oczepiny. Przy pomocy drona możemy wykonać również piękne zdjęcie pary młodej oraz wszystkich gości obecnych podczas tego ważnego dnia.

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Uwiecznienie pięknych chwil pary młodej jest wielkim wyzwaniem dla każdego kamerzysty i fotografa. Pomocny w tym zadaniu jest niewątpliwie dron, który pozwala na piękne ujęcie z powietrza. Nasz sprzęt zapewni państwu doskonałe ujęcia w jakości 4k, co w połączeniu z profesjonalnym montażem daje wspaniały efekt wizualny. Dzięki naszym produkcjom najpiękniejsze chwile życia pozostaną z Państwem na zawsze! Zapraszamy do kontaktu z firmą Kamdron i skorzystania zarówno z usług filmowania dronem, jak i tych „przyziemnych”